Jesteśmy całością złożoną z fizyczności, emocji, intelektu, duchowości, połączeni z innymi ludźmi, przyrodą. Czasem mieszkamy głównie w naszej głowie. Świat pędzi, my pędzimy…
Każdy z nas jest systemem sprzężeń zwrotnych, w którym to, co dzieje się fizycznie w naszym ciele, emocje, myśli i relacje wpływa na siebie wzajemnie. Cudownie, gdy wszystko działa dobrze. I czy wystarcza, że nic nie boli? Czy wiesz jaka jakość bycia i dobrego samopoczucia może być Ci dostępna?

Jesteśmy zaprogramowani, by w zmieniających się warunkach utrzymywać homeostazę – równowagę (fizyczną i emocjonalną). To naturalne, że ją tracimy i odzyskujemy wciąż na nowo, często tak sprawnie, że aż niezauważalnie. Jesteśmy w ciąśgłym ruchu, jak podczas biegu, marszu, tańca. Życie to sztuka płynnego łapania równowagi. Czasem, gdy dzieje się za dużo lub zbyt trudno – ciało przemawia do nas spięciem,upomina się o uwagę i troskę. Warto wtedy rozpuścić ból, puścić stres, podarować sobie przyjemność i odprężenie. Można to robić również na bieżąco, zanim nazbiera się zbyt wiele. 

Od wieków masaż jest jednym z uznanych sposobów zadbania o zdrowie i samopoczucie, siły witalne, pozbycia się dolegliwości bólowych, poprawienia ukrwienia i wszelkich przepływów w ciele, odpręża i jest po prostu przyjemny. Jest wiele metod masażu i pracy z ciałem. Stosuję i szczególnie cenię te, które nas harmonizują i dostrajają, dają dobry i trwały efekt. Nie tylko pozwalają poradzić sobie nawet z uporczywymi i zadawnionymi dolegliwościami, ale przede wszystkim wpływają na przeorganizowanie struktury ciała tak, by problemy nie miały powrotu. Mana Lomi, Bowen, integracja odruchów, budzący dotyk działają na nas całościowo, poprawiają pracę układu nerwowego i organów wewnętrznych, pobudzają autoregenerację organizmu, służą budzeniu świadomości ciała, postawy i ruchu, Dodają energii, harmonizują nas emocjonalnie, pomagają z przyjemnością rozgościć się w sobie i z radością wyprawiać się w świat. 

Potrzebujemy dotyku, kontaktu, ciepła, łaskawości, szczególnie gdy w pośpiechu i stresie nasze ciała spinają się w zmęczeniu czy nawet bólu. Potrzebujemy energii, relaksu, jakości bycia. Masaż – głęboki i delikatny dotyk – odpręża, koi oraz budzi nie tylko ciało. Całych nas.